100

Rodzaje tkanin

Chcesz zamówić torbę w konkretnej tkaninie?
Nie wiesz jak ją opisać, czym się charakteryzuje?
Przeczytaj koniecznie!

Tkaniny bawełniane, surowe

Tkaniny te, występują tylko w kolorze ecru, naturalnym. Są to tkaniny nie oprane i nie wykończone w żaden sposób (nie bielone, i nie farbowane), nie przygotowane pod druk, czy też zwykłe domowe pranie. W związku z powyższym, przy próbie prania torby, należy się liczyć z tym że straci ona fason a nadruk może lekko wyblaknąć.

Tkaniny bawełniane, barwione

Jest to tkanina, która została poddana procesowi oprania, stabilizacji oraz ubarwiona. Tkaniny takie charakteryzują się wykurczem do 6%, nie farbują, można je prać i prasować (nadruk zawsze prasujemy po lewej stronie).

Sploty tkanin używanych do produkcji toreb

Splot płócienny (lniany)

Typowy splot dla wielu tkanin bawełnianych. Produkuje się z nich pościele, obrusy, odzież oraz między innym nasze torby. Występuje głównie w gramaturze do 180g. Wątek i osnowa składają sie z jednej przeplatanej między sobą nitki. Tkanina jest dwustronna

Splot skośny (drelichowy – denim)

Typowy splot dla tkanin powyżej 180g, najczęściej stosowana do produkcji ubrań roboczych, widać wyraźny prążęk. Najpopularniejszy splot jest tkany z 1 nitki wątku i 3 nitek osnowy. Tkanina jest jednostronna.

Splot panamowy (canvas)

Splot stosowany dla grubych tkanin, zbliżony wyglądem do splotu płóciennego jednak wątek i osnowa składa się z 3 splecionych ze sobą nitek. Tkanina jest dwustronna.

Sprawdź również dostępne kolory tkanin.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK